Milé krásné ženy,

 

naše ženství je opravdový dar, ale k tomuto poznání většinou docházíme až ve své dospělosti nebo zralosti, nebo také vůbec.

Na svých seminářích a kurzech, ale ani ve svém životě jsem dosud poznala pouze dvě ženy, které byly od svého dětství a dospívání vedeny svou maminkou nebo jinou ženou k tomu, aby radostně přijímaly své ženství, naplno a s láskou jej prožívaly a čerpaly ze své ženské síly … ale příběhů o tom, jak jsme se s tím, co obnáší být ženou, seznamovaly negativně, slýchávám hodně. Nemůžeme to mít našim maminkám, babičkám, tetám, … za zlé, protože ony na tom nebyly lépe než my, ani jim se pozitivního ženského „zasvěcení“ nedostalo.

 

Svět, ve kterém žijeme, je světem založeným na mužských principech a kvalitách. Přizpůsobujeme se jim a pěstujeme v sobě ryze mužské vlastnosti, abychom uspěly. Ale často když pak vytoužených cílů dosáhneme, nejsme o nic šťastnější, stále nám něco chybí … vzdalujeme se totiž své ženské podstatě, způsobu ženského vnímání a prožívání světa, které máme i když nevědomě zakódované v sobě. Nedivím se, že dnes tolik žen trápí gynekologické potíže nebo neplodnost, je to jen důsledek toho, jak žijeme.

 

Ale nikdy není pozdě udělat změnu, proměnit sebe a potom předávat toto poselství našim dcerám, neteřím, vnučkám, …

 

 

Zvu vás na krásnou a dobrodružnou cestu objevování  našeho ženství.

 

V cyklu Ženství jako dar odhalíme témata přijetí našeho těla a samy sebe jako ženy. Toho, že jsme stvořené k tomu, abychom nejen tělesně fungovaly cyklicky a ne lineárně jako muži. Jaký je vlastně rozdíl mezi ženskými (jinovými) kvalitami a těmi mužskými (jangovými)? Jak se během měsíce proměňujeme a jak můžeme tyto proměny využít ve svůj prospěch, místo abychom s nimi neustále bojovaly? Budeme si povídat i o proměnách našeho ženství během celého života k pochopení toho, čím jsme už prošly a co nás čeká, od mladé dívky až po moudrou stařenu. Budeme objevovat, v čem je naše ženská síla a jak se s ní spojit, abychom mohly žít harmonicky samy se sebou a tím pozitivně formovaly i naše vztahy k okolnímu světu.

 

To všechno s respektem a láskou k sobě v těch pozitivních i negativních aspektech nás samých, protože jen v přijetí sebe sama můžeme žít šťastný a naplněný život.

 

 

Celý cyklus Ženství jako dar je určený pro všechny ženy bez ohledu na jejich věk a není potřeba k němu mít předchozí zkušenosti s jógou nebo s jinými systémy. Kromě povídání je hlavně prožitkový, abychom se dostaly hlouběji k sobě, do svého těla a ke své duši. Je naplněný i mnoha praktickými radami k sebepéči o své tělo i naše nitro.

 

Cyklus ženství jako dar se skládá ze šesti dvouhodinových setkání jednou týdně, v komorním ženském kruhu tak, aby každá žena měla dostatek prostoru sama pro sebe i pro své sdílení s ostatními.

 

Velmi se na vás a naši společnou cestu ženstvím těším,

milé a krásné ženy. Tu další připravuji na podzim.

S láskou Šárka Vorlová